štvrtok, 23 januára, 2025
Reklama

Slovenskí filmári sa opäť pokúsili natočiť unikátnu snímku len za 100 hodín! Ako dopadnú v medzinárodnej súťaži?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 24 rokov a moje 3 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moja mačka. A tá tretia je tajná.
Reklama

Slovensko v 100 Hour Film Race

Slovenská kinematografia má momentálne opäť veľkú príležitosť, ako zaujať filmových nadšencov zo zahraničia. Nadaní filmári z našej krajiny totižto zabojujú o priazeň v medzinárodnej súťaži/výzve s názvom 100 Hour Film Race. V čom to vlastne spočíva? No a ako presne mladí študenti a producenti Martin Hudák a Milan Janáči dúfajú, že porazia svoju konkurenciu? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o kinematografickom závode s časom!

Zdroj: TS

Unikátna súťaž

Každoročná pútavá výzva prichádza priamo z Hollywoodu v USA, srdcia svetovej filmovej výroby. Otvorená je bez akéhokoľvek obmedzenia pre tímy zo všetkých krajín sveta, ktoré majú záujem o zdravú kompetitívnosť v príjemnej súťaži. Do tohtoročnej výzvy natočiť film za krátkych 100 hodín sa prihlásil aj tím zo Slovenska, ktorý, ako dúfame, vo veľkom predvedie naše umenie aj v zahraničí.

Tím filmárov, ktorí si zasúťažia, dala dokopy produkčná spoločnosť OREO. Pod vedením producentov Martina Hudáka a Milana Janáčiho, nakrúca tento tím krátky súťažný film pod vedením režisér Richarda Blumenfelda, ktorý Slovensko do súťaže zaregistroval. Kinematografický závod s časom odštartoval vo štvrtok 7. decembra a deadline na odovzdanie svojich krátkych filmov majú súťažiaci v pondelok 11. decembra. Našu účasť vo filmovej výzve komentoval jeden z odhodlaných producentov takto:

„Nikdy som sa do žiadnej takejto súťaže neprihlásil. Richardov nápad ma zaujal a presvedčil, aby sme do toho išli, veď ide len o 4 dni. Javí sa mi to ako dobrý projekt, kde môžeme vyskúšať nových ľudí, s ktorými by sme neskôr pracovali aj na komerčných zákazkách.“

Ukážka z nakrúcania:

V čom spočíva tohtoročná výzva?

Súťaž, aby toho nebolo málo, nie je zaujímavá len krátkym časom, ktorý jednotlivé tímy na spracovanie svojho námetu dostanú. Zúčastnení filmári totižto dostali v deň štartu odpočítavania tri ďalšie pokyny; Téma: Záhada, Rekvizita: Medaila, Akcia: Umývanie. Práve tieto prvky musia do filmu zapracovať. V časovom limite 100 hodín musia vymyslieť námet, napísať scenár, nakastovať hercov, nakrútiť samotný film, postrihať ho, pridať hudbu a snímku finálne spostprodukovať, po čom môžu odovzdať finálny výsledok. Minimálna ani maximálna dĺžka deja nie je obmedzená, čo znamená veľkú kreatívnu voľnosť.

Reklama
Zdroj: TS

Ak vás zaujíma, čo všetko sa dá spraviť za krátkych 100 hodín, určite si pozrite filmy, ktoré minulý rok vyhrali prvé, druhé a tretie miesto. Okrem kategórie najlepšej snímky však organizátori taktiež vyhodnocujú ďalšie kategórie, ako najlepšia réžia, scenár, herec, herečka, zvuk, animácia, kostýmy atď. My týmto chceme nášmu tímu popriať veľa šťastia a úspechu.

Reklama
ZDROJTS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Reklama