Zomrel Bob Newhart
Filmový svet obletela ďalšia smutná správa. Zomrel komik a často hosťujúci herec Bob Newhart. Vo veku 94 rokov podľahol chorobe vo svojom domove v Los Angeles, o jeho smrti informoval dlhoročný publicista Jerry Digney (cez Hollywood Reporter).
Newhart sa narodil na predmestí Chicaga v roku 1929 a v tomto meste pôsobil takmer celý svoj život. Ešte v 50. rokoch začal vystupovať po kluboch ako stand-up komik a jeho cynický humor si publikum automaticky zamilovalo. Preto nie je prekvapením, že jeho vystúpenia vyšli na samostatnom albume už v roku 1960 a držali sa na vrchole rebríčka nehudobných nosičov.
Nespočetné účasti v seriáloch a celá rada ocenení
70. roky v jeho kariére zase patrili samotatnému seriálu, ktorý dostal názov The Bob Newhart Show. Zasadili ho role fiktívneho psychológa, ktorý si k sebe pozýval a veľmi svojským spôsobom spovedal iných komikov. Takto dokázal dať debut viacerým známym menám, medzi nimi napríklad Jack Riley alebo Marcia Wallace (ktorá bolo aj dlhoročným hlasom v Simpsonovcoch). Seriál fungoval až do roku 1978, kedy bol po 142 epizódach zrušený.
Napriek tomu osobnosť nezaháľala, pravidelne sa objavoval vo viacerých projektoch, hosťoval v seriáloch a na krátky čas mal opätovne svoju vlastnú šou (v roku 1982). To všetko mu zabezpečilo, že bol v roku 1992 uvedený do Televíznej siene slávy (Academy of Television Arts Hall of Fame).
Najlepšie poznaný z Teórie veľkého tresku
Pri tom sa však jeho ocenenia nekončia, v roku 2002 sa stal držiteľom ocenenia Marka Twaina za prínos k humoru. Bol vôbec piatym človekom, ktorý podobnú cenu obdržal. Pri tejto príležitosti dokonca vydal svoje memoára I Shouldn’t Even Be Doing This.
Napriek početným účastiam v seriáloch sa mu za dlhé dekády nepodarilo získať cenu Emmy. Tú konečne obdržal v roku 2013 po účasti v seriáli Teória veľkého tresku, odkiaľ ho môže poznať väčšina divákov. Zahral si tu Arthura Jeffriesa alias profesora Protóna a rolu si zopakoval aj v prequeli Mladý Sheldon.
Cudzí mu ale nebol ani filmový svet. Vidieť sme ho mohli napríklad v komédiách Svadba naruby, Vianočný škriatok alebo Šéfovia na zabitie.
Zdroj: hollywoodreporter.com