Lákavou alternatívou po možnom konci online úložísk môže byť sledovanie obsahu priamo online. Patrik Baltazarovič približuje, že v takomto prípade sa používateľ žiadneho porušovania zákona nedopúšťa. „Sledovaním pirátskeho obsahu priamo na internete zo strany používateľa nedochádza k porušeniu autorského zákona, nakoľko autorský zákon vylučuje z rozsahu autorskej ochrany diela použitie diela na vlastné účely (ako konečného spotrebiteľa).“
Z právneho hľadiska je teda sledovanie filmov online bezpečné, odborník zo Žilinskej univerzity však dvíha prst nad bezpečnosťou. Väčšina stránok s pirátskym obsahom totiž pochádza zo zahraničia a obsahuje rôzny škodlivý softvér, ktorý v prípade stiahnutia do počítača môže napáchať omnoho rozsiahlejšie škody.
Páčia sa mi tie kecy o šírení dezinformácií, samotná eu a komerčné médiá sú ich najväčšími šíriteľmi, skrátka a dobre eu papaláši chcú ľuďom prikazovať čo je a čo nieje pravda a to, že chcú brániť v slobodnom šírení informácií knihy, videá len jasne hovorí o tom, že o nejaké autorské práva absolútne nejde, ide o informácie, keď sa totiž k niektorým informáciám skrátka nedostanete zostane vám veriť tomu, čo vám budú hovoriť, skrátka vygumovaná ovca bez možnosti vytvorenia vlastného názoru.
Zlata era centralizovaneho stahovania konci a to znamena ze pride renesancia distribuovaneho zdielania cez Torrenty a mozno povstane z popola aj eMule