Zaujímavé fakty zo zákulisia seriálu Teória veľkého tresku
Seriál Teória veľkého tresku (2007 až 2019) sa stal jedným z najúspešnejších a najobľúbenejších sitkomov prakticky hneď po uvedení prvej série. O jho tvorbu sa postarali tvorcovia Chuck Lorre (Dva a pol chlapa) a Bill Prady.
Dej sa zameriava na skupinku (niekedy až príliš) inteligentných ľudí a vzťahy medzi nimi. Viac ho však asi netreba upresňovať, keďže ho všetci poznajú. Stačí, ak hneď prejdeme k veci – tu sú tie najzaujímavejšie fakty zo zákulisia seriálu Teória veľkého tresku, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.
7. Chyba v úvodnej znelke
Úvodná znelka s už notoricky známou skladbou prebieha tak rýchlo, že mnohé detaily nám, samozrejme, unikli. Celkovo by to ľudské oko ani vidieť nemohlo, no tvorcovia sa dopustili istej chyby. Pri časovej osi sú čísla 91 000 9C namiesto 91 000 BC. Ako sa podaril preklep „9“ miesto „B,“ to sa už zrejme nedozvieme.
6. Za to, že sme sa nikdy nedozvedeli, aké priezvisko má Penny, môže poverčivosť
Spočiatku divákov nezaujímalo, aké priezvisko má Penny. Skrátka to tak nejak nebolo podstatné. Avšak po nejakom čase to už fanúšikov sitkomu začalo zaujímať a aj by sme sa ho určite dopočuli, lenže proti bol výkonný producent Steven Mollaro:
„Dotiahli sme to tak ďaleko bez toho, aby sme prezradili jej priezvisko. Sme tu tak trochu poverčiví, takže ho nebudeme prezrádzať,“ povedal (TV Line).
5. Pôvodný názov seriálu znel „trochu“ inak
Už by sme si zrejme nevedeli predstaviť to, že by sa Teória veľkého tresku nevolala Teória veľkého tresku. Lenže pôvodný názor tohto seriálu bol Lenny, Penny a Kenny (Screen Rant). Napokon však prišli tvorcovia s inou alternatívou. Pôvodný názov bol pomerne bežný a zrejme by zapadol medzi to množstvo nepovšimnutých sitkomov. Avšak názov Teória veľkého tresku je dosť nezvyčajný na to, aby divákov upútal už od začiatku. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)
Som veľká fanúšička, videla som všetky diely snáď aj 6 krát…môj partner hovorí, že by som zvládla dabovať naraz všetky postavy😄najviac ma však fascinuje vnútorná premena Sheldona v závere pri odovzdávaní Nobelovej ceny👍. Vždy sa rovnako bavím na „sebavedomom“ Leonardovi, ako balí agentku FBI, ale skvelé sú hlášky všetkých hrdinov🤗