štvrtok, 26 decembra, 2024
Reklama

Filmové originály lepšie ako remaky – časť. 1

Nenechajte si ujsť

Denis Bandura
Denis Bandura
I am Mr. Meeseeks, look at me
Reklama

Originály lepšie ako remaky

Ak ste pozerali niekedy Jojku alebo Markízu, alebo televízne programy tohoto typu, tak ste určite aspoň raz natrafili na reklamy typu „Tento krém na tvár omladí vašu pleť, a budete sa cítiť o 10 rokov mladšie“. Potom tam dajú na porovnanie fotografiu pred použitím prípravku, a po použití prípravku. A potom ľudia zošalejú, a dobre, že sa nejdú potrhať, aby to mali. Tak to je aj s niektorými filmami. Niektoré sú naozaj dobré remaky, ale niektoré len marketingovým ťahom pre peniaze. A preto sú originály lepšie ako remaky. V tomto článku sa povenujeme originálom, ktorých remaky sa nepodarili úplne podľa predstáv. No aspoň zarobili balík.

Ben-Hur (1959) / Ben Hur (2016)

Veľká chyba. Síce nie je tak úplne pravda, že Ben Hur z roku 1960 je originál, pretože už v roku 1907 bol natočený nemí 15 minútový počin, ale ťažko povedať, či sa jedná o plnohodnotnú adaptáciu románu Ben Hur. Každopádne neviem, čo to bol za idiotský nápad natočiť remake od filmu, ktorý získal 11 oskarov. Okrem Bena Hura získali rovnaký počet oskarov len 2 filmy. Titanic a Lord of the Rings: The Return of the King. Ben Hur z roku 1960 bol prosto epické 4 hodinové veľdielo, ktoré sa nedá lepšie natočiť. Ale. To čo vzniklo ako remake, bolo tak zlé, že aj keby originál bol prepadák, tak to stále bude lepšie, ako tá hovadina, ktorá vyšla v roku 2016. Bolo to všetko zlé. Herecké výkony boli hrozné. Vizuálne ok, aj keď nie tak ok, ako by ste očakávali, ale dokopy to nemá žiadne plusy, čo je smutné a smiešne zároveň.

Ben Hur

The Magnificent Seven (1960) / The Magnificent Seven (2016)

Toto je naozaj ešte jeden z tých lepších prípadov. Aj keď sa dopredu predpokladalo, a vlastne každý vedel, že remake na legendárny Magnificent Seven nebude taký dobrý ako originál, stálo to za to. Magnificent seven z roku 1960 je prosto jeden z najlepších westernov všetkých čias, a prekonať ho bolo nemožné. Aj keď obsadenie vyzeralo nádejne, Antoine Fuqua to nezvládol. Aj keď, Denzel Washington bol skvelý a Chris Pratt bol vtipný [Spomíname len týchto dvoch, pretože zvyšok obsadenia nestal za nič], a bola tam aj super akcia, no to je tak všetko, a ako celok to nefungovalo.

Magnificent 7

Evil Dead (1981) / Evil Dead (2013)

Tak toto nefungovalo absolútne. Vôbec. V žiadnom smere. Samozrejme, pre diváka, ktorý toho moc nevidel, ho nový Evil Dead vystraší, no o to v pôvodnej trilógii vôbec nešlo. Veď pôvodný Evil Dead bol skôr komédiou s občasnými hororovými prvkami než čistým hororom. Pôvodný Evil Dead mal štýl. Bol tam drsný Bruce Campbell, ktorý vedel ako na to. Jediná vec, čo zachránila nový Evil Dead od totálneho potupenia je, že režisér pôvodnej trilógie Sam Raimi prišiel s myšlienkou, že by bolo asi fajn spraviť pokračovanie pôvodnej trilógie v podobe seriálu. A bol to skvelý ťah, pretože fanúšikovia pôvodného Evil Dead si po mnohých rokoch vychutnali legendárneho Asha s pôvodným Brucom Campbellom. Seriál nedávno odvysielal posledný diel druhej série, a pripravuje sa na tretiu!

Evil Dead

Ghostbusters (1984) / Ghostbusters (2016)

Zlatý klinec. Naozaj. Nič sa nepodarilo menej ako toto. Ono je to na jednu stranu vtipné, aké zlý bol remake, ale zasa na druhú stranu, pôvodné filmy robil slovák Ivan Reitman, takže o to viac to bolí, že remake úplne pokazil kultovú sériu. Remake bol doslova zlo. Pretože ženy sa do toho pchať prosto nemajú. Som naozaj zvedavý, ako spravia Ocean’s dievčence, pretože Dannyho Oceana len tak ľahko neprekonajú. Ale späť. Ghostbusters je o partičke chytačov duchov. Pôvodné dva filmy sa stali okamžite kultom, a ak si ich pozriete, soundtrack sa Vám len tak ľahko nedostane z hlavy, pretože je geniálny. Remake je odpad. Legendárnu partičku okolo Billa Murrayho vystriedalo fakt zlé zoskupenie žien na čele s nesympatickou Melissou McCarthy. Ak chcete vedieť čo vznikne, keď zmiešate tuposť, bolesť a peklo, tak tento remake je toho výsledkom.

Reklama

Ghostbusters

Clash of the Titans (1981) / Clash of the Titans (2010)

Aj keď je pravda, že originál bol lepší, tak tento remake sa celkom podaril. Hlavne po vizuálnej stránke, pretože to naozaj vyzeralo tak, že to je z roku 2010, čo je celkom super. Naozaj to vizuálne stálo za to. Ale to je tak všetko. Clash of the Titans z roku 1981 bol hlbší. Mal myšlienku. V remaku sa to stráca. A to je zlé. Remaky by sa fakt nemali robiť, pretože práve toto je skvelý príklad toho, že sa väčšinou robia len kvôli vysokým ziskom, pretože keď to dobre vyzerá, tak prečo na to nezájsť do kina!

Clash of Titans

Snáď sa Vám tento článok páčil, a raz Vám možno prinesieme pokračovanie!

Foto: winwallpapers.net, myfavoritewesterns.com, youtube.com, yahoo.com, weavingsandunpickings.wordpress.com, fanart.tv

Reklama
Reklama

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Reklama