Funkčne sú rozdielne
Rovnako ako Apple Pencil, aj LAB31 / USTP04 je potrebné nabíjať. Nemá totiž pasívnu mäkkú špičku, na svoju činnosť s tvrdším hrotom vyžaduje elektrinu.
Výdrž na nabitie je v porovnaní s Apple Pencil enormná, pri každodennom používaní vydrží aj niekoľko dní, o čom náš Pencil ani len nesníva. Podľa technických údajov má mať LAB31 výdrž 16 hodín, tento čas však možno výrazne predĺžiť tým, že ho vypnete – toto Pencil neponúka a po odpojení od magnetickej nabíjačky sa postupne vybíja až do nuly. Respektíve, podľa Apple máte takú možnosť, keď ho odpojíte od Bluetooth priamo cez iPad. Následne ho musíte spájať manuálne.
To je asi tak všetko o výhodách lacnejšieho riešenia, pretože odteraz sa Pencil prejavuje ako lepší v každom ohľade. Základom je citlivosť a schopnosť presne kopírovať ťah po displeji. Stylus od LAB31 to zvláda štandardne, teda nesleduje tlak ani ďalšie charakteristiky pohybu, jednoducho sprostredkováva kontakt s dotykovým displejom.
To znamená, že ním môžete kresliť, písať, využívať akékoľvek aplikácie využívajúce dotyky a gestá. Aplikácie ako Infinity Painter ale nebudú reagovať na tlak, čo je po skúsenostiach s Apple Pencil významný nedostatok. Presnosť je však dobrá a keďže je špička stylusu tvrdá, pohyb po displeji je hladký. Nemusíte mať pritom obavy, že by sa na displeji objavili škrabance.
Apple Pencil sleduje početné parametre, ako tlak, sklon, rýchlosť ťahu a množstvo ďalšieho.
Nakoniec je tu ešte jeden zásadný nedostatok stylusu. Je to skôr vecou Apple, že túto funkciu nesprístupnil iným výrobcom stylusov, ale predsa: na iPade nebudete môcť využívať funkcie rukopisu v textových poliach. Aby sme ale boli fér, pripomeňme, že rovnaké obmedzenie má na svojich zariadeniach aj Samsung.
dobry den nepocujucich chcem tablet