Najlepšie a najhoršie Harry Potter filmy
Epická fantasy sága Harry Potter (2011 až 2011) sfilmovaná podľa kníh autorky J. K. Rowlingovej patrí medzi najznámejšie série na svete. Hlavný hrdina Harry Potter taktiež patrí medzi tie najznámejšie filmové postavy. Rovnako tak jeho najlepší priatelia Ron či Hermiona a takisto aj najväčší záporák celej série a to Lord Voldemort.
Táto séria zaujala milióny divákov po celom svete a aj na Slovensku sa teší obrovskej obľube. Dnes si túto čarodejnícku ságu pripomenieme, pretože sme pre vás zoradili filmy zo série Harry Potter, aby sme zistili, ktoré sú najhoršie a najlepšie.
8. Harry Potter a Tajomná komnata (2002)
Vopred chceme povedať, že každý diel tejto série má veľkú kvalitu. Niektoré však majú lepší dej, vizuál či hercov ako tie iné. V tomto prípade ešte nebol veľmi mladý herec Daniel Radcliffe herecky dobre pripravený. To isté sa dá povedať aj o jeho mladistvých kolegoch, teda o Emme Watson a Rupertovi Grintovi.
Samozrejme ich brilantne zastúpili ostrieľaní herci, akými sú Kenneth Branagh (Gilderoy Lockhart) či už zosnulý Alan Rickman (Severus Snape). Diváci však filmu vyčítali aj mierne stagnujúci dej či jeho dĺžku. Po tejto druhej časti vystriedal režiséra Chrisa Columbusa (Sám doma) pri kormidle oscarový režisér Alfonso Cuaron (Gravitácia).
7. Harry Potter a Dary smrti – 1 (2010)
Predposledný diel sľuboval epickú prípravu na zakončenie série, ktorá ovplyvnila celú generáciu. Diváci však boli mierne sklamaní. Po hereckej stránke to síce bolo veľmi kvalitné, no na druhej strane bol dej trocha kostrbatý a nebyť úžasného príbehu o Troch bratoch a ich stretnutí so smrťou, recenzie na tento film by boli ešte horšie.
Každopádne sa však už v tejto časti naplno ukazoval Lord Voldemort ako naozaj veľmi ťažký protivník. Z Draca Malfoya sa stal plnokrvný smrťožrút a napokon sme sa na konci s hlavnými hrdinami dostali aj do Rokfortu. Každopádne väčšina divákov a fanúšikov série Harry Potter sa zhodla na tom, že to mohlo byť lepšie.
6. Harry Potter a Ohnivá čaša (2005)
Po tretej časti s podtitulom Väzeň z Azkabanu prišiel štvrtý diel. Ten bol revolučným, pretože sa v ňom opäť „prebudil“ Lord Voldemort. Temný pán sa tak vrátil a naši hrdinovia mu musia v piatej časti čeliť.
Každopádne štvrtý diel bol veľmi zaujímavý ako vedľajšími postavami (Victor Krum, Cedric Diggory), tak aj samotným príbehom. Ten sa totiž venoval trojčarodejníckemu turnaju. Ten, kto ho dokáže vyhrať, získa slávu na celý svoj život. Harry však o takúto slávu nestojí, predsa len, šampión trojčarodejníckeho turnaja nie je nič oproti „chlapcovi, ktorý prežil“. Každopádne niekto využil svoju magické schopnosti a dal jeho meno do Ohnivej čase.
Práve z tej Dumbledore vyťahoval mená študentov, ktorí sa mohli o trojčarodejnícky pohár uchádzať. Harry napokon tento turnaj vyhral, no jeho víťazstvo bolo veľmi trpké a prakticky vopred naplánované Alastorom Moodym. Lenže to nebol Moody, ktorý Harryho riadil. Bol to totiž usvedčený smrťožrút Barty Crouch Jr, ktorý sa zaňho vydával. Divákom sa akciou nabitý diel páčil, čo sa im ale nepáčilo boli veci, ktoré režisér Mike Newell z knižnej verzie opomenul.
5. Harry Potter a Kameň mudrcov (2001)
Prvý diel série je jednoznačne čarovný, hravý a magický. Harry sa prvýkrát dostane do Rokfortu, spozná sa s Hermionou a Ronom. Stane sa z neho skvelý hráč metlobalu a takisto bude prvýkrát čeliť Lordovi Voldemortovi. Aj keď nie v jeho „plnej forme“.
Prvá časť má množstvo plusov, lenže po hereckej stránke to za veľa nestálo. Samozrejme nehovoríme o hereckých esách, akými sú Maggie Smith (McGonagallová) či Robbie Coltrane (Hagrid). Ide o detských hercov, ktorí skrátka ešte nemali dostatok skúseností. Skrátka sa to ešte len učili. Každopádne nemôžeme povedať, že by sa Harryho cesta do Rokfortu nevydarila, práve naopak. Tento film má špeciálne miesto v srdciach každého fanúšika. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)
Prečo had nadina tak sa nevolal?😲
Had Nadine?! To vážne?!? 👀🤦
Ondro, ak Ti môžem poradiť, zapracuj na svojej štylistike a syntaxi. Ak začínaš vety (dokonca nasledujúce za sebou) pravidelne časticou “každopádne”, pôsobí to rušivo. Ten… Ten… (stačilo by v druhej vete zmeniť na “víťaz”)… Držím palce v tvorivej činnosti do budúcna.