2. Politická cenzúra
Politická cenzúra prakticky nadväzuje na body, ktoré sme vypísali vyššie. Či už je to pretláčanie feminizmu, LGBT ideológie, alebo obsadzovanie hercov rôznych rás do úloh, na ktoré sa nehodia. Politická cenzúra brzdí však aj tvorcov. Scenáristi majú problém vytvoriť kvalitnú a zábavnú komédiu, ak sa ich vtipy nemôžu prakticky nikoho dotknúť.
Samozrejme existujú aj výnimky. Napríklad séria Deadpool (2016 až 2024) je prepchaná čiernym humorom, na ktorý by si Ryan Reynolds mohol zaviesť patent. Vo väčšine prípadov sú však mnohé filmy dnes už zakázané. Ide pritom napríklad o komédie Adama Sandlera, Bena Stillera či Eddieho Murphyho. Lenže na druhej strane sú to jedni z najlepších komikov v histórií.
1. Veľký rozpočet vs nízky príjmy
Toto je problém, ktorý trápi predovšetkým producentov. Všetko je dnes totiž dvojnásobne drahšie. Nielen pre obyčajných ľudí, ale aj pre filmových tvorcov. Žiadny známy herec dnes nepôjde do filmu, kým nedostane 20 miliónový honorár. Prípadne si od tvorcov vyžiadajú percentá z tržieb.
Razom sa rozpočet takmer každého filmu vyšplhá nad hranicu 100 miliónov dolárov. V takomto prípade už musí film dosiahnuť v kinách tržby nad 200 miliónov, aby sa tvorcom vôbec vrátil ich vklad. Tu prichádzajú na rad portály ako je Rotten Tomatoes, kde “odborní kritici“ film zhodia, a tak sa tvorcovia môžu rozlúčiť s nejakým ziskom.
Na záver treba dodať, že pokiaľ je film spravený dobre a s chuťou, nejde o to, či je o homosexuáloch, černochoch, aziatoch alebo o ženách. Tento článok slúži na poukázanie toho, ako tvorcovia zneužívajú niektoré z týchto tém vo svoj prospech, aby vzbudili všeobecný záujem divákov.