piatok, 24 januára, 2025
Reklama

Tony Stark bol podvodník! Čo ukradol Mysteriovi?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
Reklama

Článok obsahuje SPOILERY z filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Pokiaľ ste ho teda ešte nevideli, tak si článok nechajte na neskôr. 

Tony Stark možno je jedným z najväčších géniov Marvel Cinematic Universe, no nikdy nebol stopercentne čistý. Či už ide o výrobu zbraní a rakiet alebo nechcený vznik Ultrona, ktorý skoro zničil celú planétu Zem. Niečo viac z jeho pozadia prezradil aj nový film Spider-Man: Ďaleko od domova, ktorý sa opäť vo veľkej miere točil okolo neho.

Predsa len, už v predchádzajúcej časti, Návrat domov, bol hlavným motívom zloducha (Vulture) práve Tony Stark. Rovnako tomu bolo aj tentoraz, keďže Mysterio (Jake Gyllenhaal) by bez Iron Mana nikdy nevznikol. To znamená, že zatiaľ každý protivník Spider-Mana mal osobné problémy nie s Peterom Parkerom, ale s Tonym Starkom.

Dom Tonyho Starka z Avengers: Endgame
Zdroj: cnet.com

Tony Stark ukradol Mysteriovi…

Ako sme zistili vo filme, Quentin Beck a.k.a. Mysterio je bývalým zamestnancom spoločnosti Stark Industries. Vyhodili ho však kvôli jeho údajnej labilnosti povahy. Beck je majstrom holografických projekcií a vizuálnych efektov, takže počas svojej kariéry vyvinul jeden veľmi známy prístroj. Jeho názvom je B.A.R.F., teda Binary Augmented Retro-Framing.

Tento prístroj bol predstavený vo filme Captain America: Civil War nikým iným, ako Tonym Starkom. Ide o takmer realistickú technológiu hologramu, pre ktorú si Beck predstavoval úplne iné využitie. Stark tento prístroj použil na jeho prednáške na M.I.T., kde o ňom rozprával ako o veľmi drahej metóde na vymazanie traumatických spomienok.

Reklama
Film Spider-Man: Ďaleko od domova mysterio
Zdroj: cbr.com

Neskôr to nazval ako „$611 miliónov za môj malý terapeutický experiment„. Beck sa teda sťažoval na to, že si Tony neváži plného potenciálu tejto technológie a taktiež sa mu nepáčilo, že tomu dal ponižujúcu skratku „BARF“. Po jeho smrti si Beck vytvoril svoj vlastný tím z bývalých zamestnancov Stark Industries, vrátane Williama Gintera Rivu.

Ten vo filme Iron Man vytvoril oblek Iron Monger pre Obidiaha Stanea. Mysterio teda zobral svoju technológiu do vlastných rúk a na vytvorenie realistických hologramov použil Starkove drony. Tak si získal dôveru Petera Parkera, ktorý mu zveril okuliare EDITH. No a ten kto spojí sily BARF a EDITH môže v podstate vládnuť celému svetu…

Zdroj: marvelcinematicuniverse.fandom.com

Mysteriova technológia B.A.R.F. bola využitá aj na konci filmu Avengers: Endgame. Tony ju použil na nahratie poslednej správy pre Pepper, Rhodeyho a jeho dcérku Morgan. Dôležitá môže byť aj v budúcnosti MCU, keďže by sa prostredníctvom nej mohol Tony vrátiť medzi „živých“. O tom si však prečítate viac v tomto článku.

Reklama

Myslíte si, že B.A.R.F. ešte niekedy uvidíme? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Reklama

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Reklama