Toto sú najväčšie filmové sklamania 21. storočia

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najväčšie filmové sklamania 21. storočia

Poznáte ten pocit, keď si pozriete trailer na nejaký film a ten vás ohúri? Následne si potom pozriete, kto všetko tam hrá a ste nadšení ešte viac. Potom sa už neviete dočkať toho, ako tento „skvostný“ film uvidíte v kine. A potom idete domov so sklonenou hlavou. Presne toto sa stalo divákom, ktorí netrpezlivo očakávali príchod nasledujúcich filmov, pretože ich naplno sklamali. Dnes sa v tomto článku pozrieme na tie najväčšie filmové sklamania 21. storočia. Uhádnete, ktorý je na prvom mieste?

10. Osamelý jazdec (2013)

Po úspechu série Piráti z Karibiku (2003 až 2017) sa Johnny Deppovi páčila spolupráca so spoločnosť Walt Disney. Preto prijal ponuku hrať v akčnom westerne s názvom Osamelý jazdec (2013). Pridal sa k nemu aj Armie Hammer (Smrť na Níle), ktorého kariéra je už dnes v troskách. Celkovo film pôsobil zaujímavo, Depp sa opäť snažil divákov hlavne pobaviť, tí mu ale vyčítali, že tak trochu vykráda svoju postavu Kapitána Jacka Sparrowa.

Samotný dej bol trochu kostrbatý a hlavne šlo o western. Kým produkcia Divokého Djanga (2012) sa vošla do rozpočtu 100 miliónov dolárov, produkcia Osamelého jazdca predstavovala dvojnásobok. Až 215 miliónov dolárov stál film, ktorý nakoniec v kinách dosahoval tržby len 260 miliónov. Film by musel zarobiť minimálne 400 miliónov, aby sa aspoň zaplatil. Doposiaľ ide o jeden z najväčších prepadákov v histórii Hollywoodu.

9. Green Lantern (2011)

Diváci naozaj netrpezlivo očakávali film Green Lantern (2011) s Ryanom Reynoldsom v hlavnej úlohe. O to väčšie bolo ich sklamanie. V tom čase sa už rozbiehala séria MCU od Marvelu. Na svojom konte mali tvorcovia tejto série úspešné filmy a to Iron Man (2008) či Thor (2011). Nebudeme posudzovať kvalitu týchto filmov, každopádne Green Lantern sa im nemôže rovnať.

Tento komiksový film totiž v kinách totálne prepadol. S rozpočtom 200 miliónov dolárov sa tvorcovia dočkali tržieb len vo výške 233 miliónov, pričom už určite viete, že aby sa film vôbec zaplatil, musí zarobiť dvojnásobok svojho rozpočtu. Ryan Reynolds sa po tomto debakli spamätal a v roku 2016 si zahral hlavnú postavu vo filme Deadpool, ktorý sa stal kasovým trhákom.

8. 96 hodín: Odplata (2012) a Zúčtovanie (2014)

V roku 2008 vytvoril známy francúzsky režisér a scenárista Luc Besson akčný trhák s názvom 96 hodín. Do hlavnej úlohy obsadil herca Liama Neesona, ktorého si diváci do čias vydania tohto filmu spájali hlavne so Spielbergovým Schindlerovým zoznamom (1993).

Besson sa s tým nebabral, divákom ponúkol jednoduchý, ale priamočiary dej, famóznu akciu a skvelý scenár. Film bol v kinách veľmi úspešný, s rozpočtom 30 miliónov dolárov dosahoval tržby nad 200 miliónov dolárov. Všetkým bolo jasné, že príde nejaké pokračovanie.

Pokračovania sa diváci aj dočkali, a to o 4 roky. Film 96 hodín: Odplata (2012) však oplýval mizerným scenárom, priemernými hereckými výkonmi a ako tak slušnou akciou. Film síce v kinách dosiahol tržby nad 370 miliónov dolárov, diváci však spokojní neboli.

Tvorcovia to nenapravili ani tretím dielom, pri ktorom sme sa všetci čudovali, prečo vlastne vznikol. Každý tak vníma 96 hodín z roku 2008 ako fantastický akčný film, rozhodne však nejde o skvelú sériu. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

  1. Bathory bolo vipredane len preto ze to bola novinka. A ty co tam boli nadavali ze vetsiu blbost nevideli. Takze asi tak. Pozri si film Cachticku pani to uz je uplne iny level.

  2. Taketo kraviny vie napisat len clovek co nema sajnu o nicom. Keby idem pisat o prepadakoch tak ich vo svetovej kinematografii najdem uplne niekde inde. A nie toto co tento autor napisal. Ked sa nudis skus fyzicku pracu.

  3. Surmai, Surmai, si ty len kus… podpriemerného pisálka. Keby si bol len trochu zbehlý v téme, o ktorej píšeš, tak by si vedel, že Jakubiskova Bathory nebol žiadny prepadák – ale naopak, jeden z najúspešnejších filmov v našich kinách vôbec a mal ďaleko lepšie výsledky než mnohé hollywoodske blockbustre – nájdi si archívne články z doby, keď Bathory išla v kinách a zistíš, že to bolo jedno vypredané predstavenie za druhým a lístky bolo ťažké zohnať. A obdobnú hovadinu si popísal aj o Perinbabe. Keby si sa do témy slovenského filmu vyznal, tak by si dobre vedel, že neexistuje slovenský film, ktorý by na seba zarobil – to sa proste v našich končinách vzhľadom na veľkosť trhu ani nedá a filmy sa u nás netočia z príjmov v kinách, ale v prvom rade z podpory od príslušných fondov. Tak sa prestaň hrať na rádoby redaktora a už nič nepíš, keď nevieš o čom píšeš!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -