sobota, 23 novembra, 2024
Reklama

Zomrel herec Carlo Bonomi, hlas tučniaka Pingu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)
Reklama

Zomrel hlasový herec tučniaka Pingu

Zomrel herec Carlo Bonomi, hlas tučniaka Pingu. Ikonickú frázu „noot noot“ priniesol do detského seriálu pred viac ako tromi dekádami a odvtedy sa stala nenahraditeľnou. Správu o jeho smrti vo veku 85 rokov v domácom Taliansku potvrdil jeho blízky priateľ a spolupracovník, Franco Cavani.

Spolu vytvorili alebo nadabovali od 70. rokov pre talianske televízie niekoľko reklám (bol tam napríklad hlasom Kapitána Igla). Od roku 1986 pracovali na seriáli La Linea, ktorý sa vyznačoval silným milánskym dialektom. Práve ten položil základy pre fiktívny jazyk „tučniačtinu“, ktorý priniesol do seriálu. Cavani uviedol, že si ho bude vždy pamätať „radostne pre jeho ľudskosť a veľkú profesionalitu“.

Reklama
zomrel carlo bonomi hlas pingu
Zdroj: ardwatalab.net

Stvoril tučniačtinu

Samotný seriál Pingu vznikol v roku 1987 a vytvorili ho Otmar Gutmann a Erika Brueggemann. Vtedy sa odvysielal na filmovom festivale iba v počte troch dielov. Následne bol prinesený na švajčiarsku televíziu SF DRS. Tam hlas ústrednej postavy a celej jeho rodiny vytváral Bonomi.

Reklama

To, že rozpoznateľná plastelínová detská relácia obsahovala iba niekoľko zvukov a nezmyselnú reč, bolo skvelým nástrojom, ako mohla byť univerzálnou. Preto Pinguho poznajú diváci po celom svete a môžu ho mať rovnako radi v každej krajine. Preto rovnakým spôsobom pokračovali aj ostatní dabingoví herci po prelome milénia.

pingu
Zdroj: happymag.com

Jeho prácu si ctili aj ostatní

Takto sa vysielal až do roku 2006. Medzi rokmi 2017 a 2019 ho obnovila japonská televízia a vytvorili čosi ako spin-off s názvom Pingu v meste.

Reklama

Bonomi samozrejme pracoval aj na iných projektoch aj v rodnej krajine. Doma ho poznali aj pre seriály Carosello alebo animák Stripy. Bol dabingovým hercom do taliančiny pre viaceré známe klasické kreslené postavičky, vrátene Freda Flintstona alebo Mickeyho Mousa.

Reklama
pingu v meste
Zdroj: kidscreen.com

Bol hlasom Freda Flintstona aj Mickeyho Mousa

Pracoval aj ako klaun a zabával tak deti po celom regióne. Poskytol hlas aj pre hlásenia na železničných staniciach v Miláne a vo florenstkej Santa Maria Novella Station. Tie sa využívali až do roku 2008. Dabovaniu sa venuje naďalej jeho dcéra Paola. Možno sme doteraz nepoznali jeho meno a tvár, avšak ikonické noot noot malo možnosť poznať nespočetné množstvo detí.

Prekvapila aj vás správa, že zomrel Carlo Bonomi, hlas tučniaka Pingu? Vedeli ste, kto za ním stál? Sledovali ste túto plastelínovú rozprávku? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: dailymail.co.uk

Reklama
Reklama

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Reklama